ODPOČIŇTE SI

V zámeckém parku strávíte rádi celý poklidný den. S přáteli si zahrajete tenis, volejbal, pingpong nebo fotbal a večer budete péct buřty a grilovat. Všechno sportovní zázemí je pro vás zdarma. Děti mají k dispozici venkovní hřiště s trampolínou a nejspíše budou lítat celý den po parku, než jim navečer uspořádáte pořádnou bojovku.

Pokud jste přijeli, abyste si užili venkovské přírody okolo, pomůžeme vám s plánováním procházek a výletů. Třebaže Rozsochatec neleží na turistickém uzlu (nebo právě proto), má co nabídnout. Budete nadšeni zlatavými lány obilí, hustými lesy plnými hub, přírodním koupalištěm i nedalekou zříceninou hradu Ronovec. Můžete se toulat pěšky, na trekovém kole, které vám půjčíme zdarma, nebo si objednejte projížďku na koních na statku nad zámkem.

Autem dosáhnete na známější turistická lákadla: Santiniho Zelená hora, divoké údolí říčky Doubravy, výstup na Devět skal nebo cyklistický okruh Žďarskými horami s koupáním. A nesmíme zapomenout na kulturní památky – Haškova Lipnice, pohádkový hrad Pernštejn nebo stopy Karla Havlíčka Borovského. Rozsochatec leží uprostřed Vysočiny, využijte toho! Jihlavsko i Žďársko jsou na dosah denní autoturistiky.

Více o výletech a tipy na zážitky v okolí

A kdyby někdy sprchlo, máme na zámku dětský koutek, kde se vaši nejmenší mohou zabavit při hrách, malování či prohlížení knížek. Knihovnu máme i pro dospělé a také několik televizí, i když si myslíme, že koukat na ně u nás je velká škoda!


TIP: Reprezentativní prostory se snadno změní v moderní školící centrum pro malou firmu, která nechce utrácet přemrštěné peníze. Zámecký areál poskytuje prostory pro aktivní odpočinek a týmové soutěže. Stravování a občerstvení zajištěno formou cateringu.